Ben Doktor Murat KARA

Op. Dr. Murat KARA Kimdir?

 

1985 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimi Kayseri Sarız’da, liseyi Kayseri Mimar Sinan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. 2003’te Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2009 yılında tamamlamıştır. 1 yıl Erzurum Aşkale İlçe Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde uzmanlık eğitimine başlayarak 2016’da uzman olmuştur.

2 yıl Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’de uzman hekim olarak görev yaptıktan sonra 2019’da Erzurum Atatürk Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde Dr. Öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Ayrıca 2020’de Erzurum Atatürk Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü tamamlamıştır. 2020’de Erzurum Atatürk Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’deki akademik görevini kendi isteğiyle bırakarak 2020-2021 yıllarında İstanbul’da özel sağlık kuruluşlarında uzman hekim olarak görev yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Dr. Murat Kara 2021’den beri İstanbul Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde kendi özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

  • Estetik Cerrahi
  • Plastik Cerrahi

Operasyonlarım

Burun Estetiği

Burun estetiği, burun şeklini değiştirmek için cerrahi veya cerrahi olmayan prosedürler kullanarak burunun görünümünü iyileştirme işlemidir.

Liposuction

Liposuction, vücuttaki yağ birikimlerini azaltmak için cerrahi bir işlem olan yağ alma işlemidir.

Meme Küçültme

Meme küçültme, aşırı büyük meme dokusunu cerrahi olarak çıkararak meme boyutunu azaltan bir estetik cerrahi işlemidir.